Vítkovo svědectví o obrácení a uzdravení

Často slýcháváme, že se v dnešní době, zvláště pak v Evropě, nedějí zázračná uzdravení tak, jak jsou popisována v Písmu. Rád bych tímto svědectvím ukázal, že tomu tak úplně není …

…já jsem Hospodin, tvůj lékař. (Exodus 15:26)
Neuvidíte-li zázraky a znamení, neuvěříte. (Evangelium podle Jana 4:48)

O děti jsme se se ženou snažili neúspěšně asi rok a půl, a tak jsme po čase vyhledali odbornou pomoc. Problém byl zjištěn u mne. Spermiogram nám vyhodnotila 11.2.2009 gynekologicko-porodnická klinika Fakultní nemocnice v Brně s výsledkem vyšetření: asthenoteratozoospermie, což znamená, že spermie jsou tvarově neodpovídající normě, zároveň jsou méně pohyblivé. Dle doktorů na klinice UNICA v Brně bylo živých, zdravých a pohyblivých spermií tak málo, že šance na přirozené početí byla prakticky nulová a jediným řešením se ukázalo umělé oplodnění. Spermiogram si sami ještě na klinice 2x zopakovali, pokaždé se stejně špatným výsledkem. Všichni lékaři se shodli na tom, že v mém případě je zbytečná snaha o jakékoli zlepšení spermiogramu vitamíny, změnou životního stylu nebo různými dalšími podpůrnými metodami. A tak nám nezbylo než se svěřit do rukou mikrobiologů. Pár zdravých spermií se přeci jen pod mikroskopem našlo, oplodnění i přenos byl úspěšný, takže se dnes můžeme těšit z našich skvělých dvojčátek Kubíka a Terezky. Tímto dnes už téměř klasickým řešením neplodnosti nicméně příběh nekončí.

Počátkem roku 2010 (měsíc před narozením našich dvojčat) mne (tehdy ještě jako nevěřící) žena přesvědčila k návštěvě sboru Apoštolské církve do Bystrého. Pamatuji si, jak jsem na místě vnímal z lidé ve sboru lásku a přijetí. Sloužil zde Zdeněk Uhlík s darem uzdravování. Přijela tehdy i moje mamka a po té, co reagovala na výzvu, byla na místě uzdravena z bolesti kolen. Na výzvu jsem reagoval i já, i přes to, že jsem žádný zdravotní problém neřešil. Rozhodl jsem se, že dám Bohu šanci v Něj uvěřit. Předstoupil jsem dopředu a řekl jsem v duchu Bohu na rovinu: „Bože, pokud jsi, tak chci v Tebe uvěřit!“ Těžko se to popisuje, ale v tu chvíli se to stalo. Najednou jsem jasně věděl, že opravdu existuje. Na místě jsem vyznal ty největší hříchy a přijal Ježíše jako Pána a Spasitele. 

Žena byla samozřejmě velmi nadšená, nicméně když jsme dorazili domů, nějak se mi to v hlavě rozleželo a přišly pochyby, zda-li jsem nepodlehl jen atmosféře ve sboru a učinil na základě něho neracionální rozhodnutí. K Bohu jsem tak promluvil podruhé: „Bože, prosím potvrď mi svoji existenci nějakým zázrakem v mém životě! Jak konkrétně nechám na Tobě.“

Bůh na nic nečekal a začal poměrně razantně měnit můj život. Prošel jsem zpovědní zrcadlo, činil pokání a vyčistil svůj život od hříchu. Dne 26.9.2010 jsem přijal vodní křest. Žena mě po něm vyzvala k tomu, abych šel opětovně na vyšetření své plodnosti. Asi tušila, že se něco změní právě v této oblasti :).

Vyšetření jsem podstoupil 27.10.2010 v sexuologickém ústavu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. A jaké bylo mé překvapení při sdělení výsledků nového spermiogramu. Spermie měly normálně vzhled a výbornou pohyblivost. Závěr vyšetření: normospermie, „všechny ukazatele jsou výborné“. Kvalita spermií odpovídá 135% normy u invasní pohotovosti. Těžko se popisuje radost z tohoto uzdravení, které mi Bůh dopřál!

Netrvalo to ani celý rok a minulý týden jsme si na ultrazvuku u gynekologa ověřili, že uzdravení je opravdu trvalé a že očekáváme dalšího potomka, a to bez všech doktorů a jiných oplodňovacích specialistů. No není Ježíš ten nejlepší doktor?! Haleluja!

Vítek Pechanec (s korekturou své ženy 🙂 )

O (ne)plodnosti jsem si povídal v pořadu Rozmarýna na Transworld Radiu s Lídou Pohankovou v říjnu 2014:

S tímto svědectvím se můžete setkat v diskuzi i na různých webových stránkách řešícím neplodnost mužů (family.cz, emimimo.cz, babyweb.cz) jako jednou z možných cest léčby. Snad bude pro jiné muže a pro jiné páry podnětem k tomu, že jsou i jiné možnosti řešení neplodnosti :).

A také o nás napsali v Blesku ve speciálním vánočním vydání o zázracích: