Knihovna

Centrum disponuje knihovnou s více jak 1600 tituly, které je možné bezplatně zapůjčit. Zaměření děl je samozřejmě křesťanské :).

 Seznam evidovaných knih v knihotéce Databazeknih.cz

(Nejsou zde evidovány dostupné tituly v cizích jazycích a některé v češtině – postupně doplňujeme.)

  • Výpůjčka je možná v neděli před nebo po setkání společenství a nebo kdykoliv po předchozí dohodě. Pro vypůjčení knihy stačí jen na sebe zanechat telefonický kontakt.
  • Knihy jsou rozčleněny z části tematicky (Bible, výklady a slovníky, apokryfní knihy, denní četba, beletrie, budování sboru, církve a náboženství, Duch svatý a duchovní dary, eschatologie, evangelizace, finance, hry, hudba a chvály, humor, Izrael a judaismus, Jan Hus a husitství, život po klinické smrti, knihy v angličtině, Jan Ámos Komenský, misie, pro děti, půst, stvoření, vyučování, vztahy a rodina, zdraví a uzdravování, zpěvníky, životopisy a svědectví, apokryfní knihy) a zbývající dle jmen autorů.
  • Výjimkou v knihovně nejsou ani starší tituly, pro zajímavost nejstarším dílem ve sbírce jsou knihy z roku 1869 o Janu Husovi. 
  • Některé knihy máme k dispozici ve více kusech a je možné je zakoupit (např. Bible), případně se domluvit na jejich objednávce.
  • Knihovnu darováním knih či poskytnutím výrazné slevy na nákup podpořily:

Knihovna křesťanské literatury

V prostoru centra jsou také k dispozici bezplatné tištěné materiály, které jsou zaměřené evangelizačně případně i tematicky (např. o nebezpečí jógy, stvoření vs. evoluce apod.) 

Gedeonky

Vzhledem k tomu, že Vítek a Vratislav jsou členy mezinárodní organizace gedeonů, jsou skrze centrum distribuovány bezplatné Bible –  tzv. „gedeonky“ obsahující Nový zákon a Žalmy. K dispozici jsou v kapesním provedení, ve formátu A5 s větším písmem a také v trojjazyčném A5 provedení (česky/anglicky/německy) určeném pro hotelové pokoje. Případní zájemci z řad provozovatelů ubytovacích zařízení nechť prosím nás kontaktují.